Historia Klubu

Inicjatorem powstania klubu piłkarskiego w Bielinach był ksiądz mgr Ryszard Sałek. Będąc wikariuszem tutejszej parafii (i wielkim pasjonatem piłki nożnej) chciał, by młodzież miała możliwość rozwijania się w jakiejś zorganizowanej formie. Poddał więc pomysł stworzenia klubu piłkarskiego. Ponieważ wielu parafian pozytywnie odniosło się do jego planu, poprosił o pomoc kilka osób, którym również "leżała na sercu" sprawa ponownego udziału miejscowej drużyny w rozgrywkach piłkarskich. Wspólnie z panami: Janem Byrą, Zbigniewem Sekulskim, Jackiem Pytlakiem, Grzegorzem Szewcem utworzył "Komitet Założycielski", który poczynił skuteczne działania zmierzające do powstania i rejestracji klubu. Na zebraniu założycielskim większość gremium poparło wniosek księdza Ryszarda, by nadać klubowi nazwę związaną z obchodzonym akurat rokiem milenijnym. Nazwa "Milenium" miała też kojarzyć się z datą rozpoczęcia działalności klubu. Na skutek poczynionych działań dnia 27 czerwca 2000 r. Katolicki Klub Sportowy "Milenium" Bieliny został zarejestrowany w rejestrze stowarzyszeń Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

Pierwszy zarząd posiadał taki oto skład:

1. Prezes - pan Stanisław Słomiany
  2. Z-ca prezesa - ks. Ryszard Sałek
  3. Sekretarz- pan Zbigniew Sekulski
  4. Skarbnik- pan Jacek Pytlak
  5. Członek zarządu- pan Paweł Kupiec

6.

Drużyna seniorów rozegrała swój pierwszy mecz w rozgrywkach organizowanych przez Podkarpacki Wojewódzki Związek Piłki Nożnej w Rzeszowie. Inauguracja rozgrywek przed własną publicznością wypadła bardzo pomyślnie, bowiem pokonaliśmy Żabno 2 : 1. Pierwszą bramkę zdobył Konrad Mierzwa, drugą - zwycięską - zdobył jeden z założycieli klubu, Jacek Pytlak. W klubie początkowo istniała tylko drużyna seniorów, grająca w klasie "C" podokręgu Stalowa Wola. Jednak po reorganizacji rozgrywek i przyłączeniu drużyn klasy "C" do wyższej klasy "B", zarejestrowaliśmy także juniorów. Od sezonu 2002/ 2003 naszą miejscowość reprezentują zatem dwie drużyny. Powoli nawiązujemy więc do chlubnych tradycji poprzedniego klubu piłkarskiego w Bielinach. Wprawdzie na razie tylko ilością drużyn, lecz mamy nadzieję, że kiedyś też w sportowych osiągnięciach. Działający do 1993 roku "Ludowy Zespół Sportowy Bieliny" był najdłużej grającym (w tym czasie) zespołem tarnobrzeskiej klasy okręgowej. Od połowy lat osiemdziesiątych XX w bieliński LZS nie miał sobie równych w gminie Ulanów. W tym czasie też toczył bardzo wyrównane i emocjonujące boje z drużynami reprezentującymi nie tylko nieporównywalnie większe miejscowości, ale także sponsorowanymi przez bardzo bogate firmy i zakłady pracy. Do dziś miejscowi kibice wspominają mecze z: Pogonią Staszów, Alitem Ożarów , Sokołem Nisko, KS Opatów, Wisanem Skopanie, Janowianką Janów Lubelski . Od tego czasu minęło wiele lat, obie drużyny łączą jednak pewne związki. Przede wszystkim ludzie. Obecnie w klubie jest jeszcze kilku pasjonatów i zawodników, którzy tworzyli drużynę także kilkanaście lat temu. Nie sposób nie wspomnieć tutaj o panu Zbigniewie Sekulskim, od lat udzielającym się na rzecz "małego- wielkiego" sportu. Przez kilka sezonów Klub z Bielin był prowadzony przez następujący zarząd Jan Maziarz, Roman Młynarski, Grzegorz Szewc którzy zrobili dla klubu bardzo dużo, i przyczynili się do dalszego funkcjonowania klubu, dzięki Nim mamy również możliwość grania nowych kompletach strojów. Stary zarząd wciąż udziela się przy funkcjonowaniu klubu. Zawsze chętny do pracy, teraz także pomaga przy organizacji i prowadzeniu drużyny juniorów. Obecni członkowie Zarządu Klubu: Grzegorz Małek, Roman Młynarski, Granosek Paweł, Fabian Sałęga ,Paweł Rup to również zawodnicy bielińskiej drużyny. Szczególną osobą, zasługującą na wymienienie jest pan Józef Mroczek. Wspominamy go, gdyż pomimo swej choroby, był wieloletnim działaczem i trenerem w poprzednim klubie. Ewenementem jest to, iż będąc osobą niepełnosprawną, przykutą do wózka inwalidzkiego, prowadził drużynę trampkarzy. Organizował treningi, wyjazdy na mecze, ustawił i prowadził w boju drużynę. Wielu młodych chłopaków "wyszło" spod jego właśnie ręki. Obecnie stan zdrowia nie pozwala mu nawet na oglądanie meczy, jednak nadal żyje wszystkim, co związane jest z naszą drużyną.

Mecze jak dawniej rozgrywane są na tym samym, położonym w przepięknym miejscu obok parku, boisku. Piękno otoczenia naszego boiska zauważalne jest zwłaszcza wczesną wiosną (gdy zielenią się wszystkie drzewa i krzewy), oraz jesienią (drużyna gra wówczas w otoczeniu złotożółtych ścian z liści). Także teraz klub współpracuje ze Szkołą Podstawową w Bielinach. Dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły zawodnicy mogą korzystać z szatni znajdującej się na terenie placu szkolnego oraz w sezonie zimowym z sali gimnastycznej.

Wiadomości (utwórz nową)